Zrób swój salon tatuażu w domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Tatuaże to jedna z najpopularniejszych dziedzin dzięki, której można zarabiać dość duże pieniądze. Oprócz zakupu lokalu czy jego wynajmu na studio tatuażu, alternatywą może być otworzenie działaności w swoim własnym domy. Sprawdź, czego będziesz potrzebować, aby mieć salon tatuażu w swoich czterech kątach.

Salon tatuażu a wymogi prawne

Każda działalność, która ingeruje w wygląd klientów od salonu fryzjerskiego, po właśnie studio tatuażu musi dostosować się do wymagań sanitarnych, które zostały ustalone w 2004 roku. Dotyczy to też salonów, które będą działać w naszych domach! Warto być na bieżąco w kwestiach wymogów prawnych, aby nie otrzymać kary grzywny lub nakazu zamknięcia działalności. Jeśli, więc planujesz otworzyć salon tatuażu w swoim domu musi mieć on przede wszystkim wyodrębniona swoją przestrzeń. Co dokładnie oznacza, że będziesz potrzebować odrębnego wejścia do swojego salonu, które będzie niezależne od wejścia codziennego użytku. Droga do Twoje studia tatuażu w domu nie może prowadzić przez pomieszczenia, w których nie będzie świadczona usługa. To ważne, dlatego nie zapomnij o tym, przy planowaniu rozmieszczenia. Oprócz tego w takim salonie należy wyznaczyć: poczekalnie dla klientów, miejsce do przechowywania sprzętu, miejsce do przechowywania akcesoriów oraz produktów kosmetycznych, miejsce na pojemniki na odpadki, a także pomieszczenie takie jak łazienka wykonana z kafelek i wyposażona w umywalkę, z której będą mogli korzystać klienci. W przypadku, gdy będziesz zatrudniać pracowników wymagania te będą większe.

Wymagana strefa sterylizacji

W Rozporządzeniu z roku 2019 wymagane jest wyznaczenie specjalnej strefy, która będzie odpowiadać za sterylizacje urządzeń wielokrotnego użytku. Każdy salon tatuażu jest zobligowany do posiadania takiego miejsca. Dlaczego ustawodawca zdecydował się na taki krok? Przede wszystkim ze względu na wzrosty osób chorujących na takie choroby jak HIV, wirusowe zapalenie wątroby typ B oraz C. Poprzez posiadanie miejsca do sterylizacji zostanie zmniejszone ryzyko na wystąpienie zakażenia wymienionym powyżej chorobami. Takie stanowisko do sterylizacji musi znajdować się 1,5 metra od miejsca, w którym będzie wykonywany tatuaż. Oprócz tego powierzchnia, w którym będą sterylizowane urządzenia nie może być mniejsza nuż 4 metry kwadratowe. Znajdować się w tym pomieszczeniu muszą takie rzeczy jak: blat roboczy, środki do mycia, sprzęt, środki do dezynfekcji niezbędne do wykonania dekontaminacji skażonego materiału, które obejmują sterylizacje, mycie i dezynfekcje.