Trendy w nieruchomościach 2019 – sprawdź, co jest modne!

2019.03.31

2 minuty i 30 sekund

Zdjęcie stockowe

Spis treści:
 • Trendy w nieruchomościach 2019 - co nowego na rynku?
  • Prywatne akademiki i domy senioralne
  • Workspace as a service
  • Ostrożności nigdy za wiele
 • Trendy w 2019 - co z wystrojem?
  • Kolory
  • Meble w starym stylu
  • Płytki
  • Dywany
  • Dodatki na maksa
Niniejszy artykuł pod tytułem Mieszkanie z antresolą – wady i zalety nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Mieszkanie z antresolą – wady i zalety należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rynek nieruchomości w ostatnich latach mocno wyhamował. Nie możemy tu mówić jednak o zapaści, a jedynie o stabilizacji. Deweloperzy skorzystają na zmianach legislacyjnych, a to powinno skutkować nadal całkiem sporym popytem na mieszkania. Dziś opowiemy o tym, co dzieje się na rynku i co jest modne w wystroju naszego wnętrza. Sprawdź trendy w nieruchomościach 2019!

Trendy w nieruchomościach 2019 – co nowego na rynku?

Prywatne akademiki i domy senioralne

Są to korzyści płynące z inwestowania w alternatywne klasy aktywów. Inwestorzy mają coraz większą świadomość płynących z nich zysków. Zaczną więc tworzyć powoli podaż tego rodzaju produktu inwestycyjnego. Sprzyja temu rosnąca liczba studentów, którzy przybywają z zagranicy i starzejące się społeczeństwo.

Workspace as a service

Jest to model biura jako usługi, który zakorzenił się w naszym społeczeństwo już jakiś czas temu. W 2019 r. kolejne firmy zaczną natomiast stosować model hybrydowy. Część powierzchni będą wynajmować w sposób tradycyjny, część w elastyczny. Jest to czas prawdy dla tego typu działań. Możliwe, że ceny za wynajmowanie takiej powierzchni znacznie spadną.

Ostrożności nigdy za wiele

Na rynku da się zauważyć tzw. “efekt samospełniającej się przepowiedni” z 2008 r., kiedy to mogliśmy zaobserwować duży boom na mieszkania. Teraz społeczeństwo dojrzało do zachowywania większej ostrożności i minimalizowaniu ryzyka, a także do uważniejszej obserwacji kondycji globalnej gospodarki.

Trendy w 2019 – co z wystrojem?

W tym roku stawiamy przede wszystkim na naturę – jasne kolory, roślinne motywy i naturalne materiały. Jak to wygląda dokładnie?

Kolory

Prym wiedzie tu szlachetna zieleń. Najlepiej sprawdzi się w jasnych i dużych pomieszczeniach, co nie znaczy, że mniejsze pokoje nie mogą zostać tak pomalowane! Wystarczy dodać elementy jaśniejszego koloru- inną ścianę zrobić kremową, czy postawić na jasny sufit i podłogi.

Tapety związane popularnym trendem tzw. “urban jungle” świetnie ożywią ciemne ściany. Z mocnych barw natomiast najmodniejsze są bordo, ciemny fiolet i granat.

Modne są również wszystkie odcienie pasteli. Mamy w czym przebierać!

Meble w starym stylu

Do łask wracają klasyczne meble. Zdecydujmy się na te z ciemnego drewna. Postawmy na zaokrąglone fotele i kanapy oraz krzesła z giętego drewna. Stoły i stoliki kawowe powinny być zainspirowane kształtem walca.

Płytki

Zobaczymy na nich wiele wzorów. Inspirowane roślinnymi motywami i geometrycznymi kształtami. Projektowane za pomocą techniki 3D i lśniące metaliczną powłoką. Będziemy mogli także wybrać płytki trójkątne, które nadadzą oryginalności naszemu wnętrzu.

Dywany

W 2019 r. wybieramy dywany o pastelowych kolorach z naturalnych materiałów.

Dodatki na maksa

W tym sezonie odchodzimy od minimalizmu, a co więcej… podążamy w stronę całkowicie przeciwną. Stawiamy na duże, widoczne wzory. Maksymalistyczne nadruki idealnie współgrają ze stonowanymi barwami. Ożywią nasz salon, sypialnię, czy łazienkę.