Trawa sportowa czy rekreacyjna? Którą wybrać do ogrodu?

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Aby mieć piękny trawnik, należy zwrócić dużą uwagę na, to by wybrać odpowiednie nasiona traw. Każda mieszanka nasion charakteryzuje się nieco odmiennymi wymaganiami. Czym się różni trawa sportowa od rekreacyjne? Podpowiadamy, którą z nich wybrać do ogrodu!

Trawa sportowa czy rekreacyjna?

Urządzenie wymarzonego ogrodu to niemałe wyzwanie. Poza dużą kreatywnością trzeba się wykazać także wiedzą (przynajmniej podstawową) z zakresu ogrodnictwa, i to już na samym początku, w trakcie projektowania zielonej przestrzeni i obsadzania jej trawą.

Każda z mieszanek nasion traw posiada unikalne właściwości. Niektóre z nich są wytrzymałe i przetrwają gorącą temperaturę oraz suszę, inne radzą sobie lepiej w niskich temperaturach. Są trawy, które są bardzo delikatne i ich pielęgnacja może przysporzyć niemało kłopotów, a są takie, które będą zielone nawet gdy zostaną nieco zaniedbane.

Jeśli planujesz umieścić na terenie ogrodu plac zabaw lub inne miejsce dla dzieci, w tym celu najlepiej sprawdzą się trawy sportowe, czyli inaczej trawy rekreacyjne. W miejscach, które są nadmiernie wysuszone, lepiej sprawdzą się trawy regeneracyjne. Natomiast jako piękna dekoracja posesji posłużą trawy z serii prestiż.

Ile kosztują nasiona traw?

Nasiona traw to wydatek rzędu kilkuset złotych, w zależności od tego, na jaki rodzaj się zdecydujemy. Paczka o wadze 15 kg nasion traw uniwersalnych kosztuje około 300 – 400 złotych. Mniejsze paczki, np. 5 – kilogramowa mieszanka traw sportowych to wydatek rzędu około 100 złotych. A jeszcze mniejsze opakowania – od 0,5 do 0,9 kg będą nas kosztować około 10 – 20 złotych.

Nasiona traw uniwersalnych – do jakiego ogrodu się nadadzą?

Jeśli chodzi o domowy ogród, najczęstszym wyborem nie jest trawa rekreacyjna, a mieszanka nasion traw uniwersalnych. Taki trawnik będzie wyglądał pięknie przed domem i stworzy całej rodzinie cudowne miejsce do wypoczynku, zarówno biernego, jak i aktywnego. Bardziej zaawansowani ogrodnicy mogą postawić także na trawę ozdobną. To mieszanka gatunków, które, pielęgnowane w odpowiedni sposób, zawsze będą wyglądać estetycznie!

Aby ogród spełniał swoje funkcje, nie należy oczywiście zapominać o takich elementach, jak ławki, czy krzesła ogrodowe. Jak urządzić domowy ogród? Podpowiadamy o tym w innym wpisie: https://nieruchomosci-wroclaw-24.pl/dom-z-ogrodem-jak-urzadzic-ogrod. Zachęcamy do sprawdzenia!