Rynek mieszkaniowy 2019 – oto najważniejsze trendy

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Rynek mieszkaniowy 2019 co prawda nie przyniósł spadku cen nieruchomości, ale za to zapadł w naszej pamięci w związku z kilkoma nowymi trendami. Co było modne w 2019? Czego można się spodziewać w 2020? Zapraszamy do lektury!

Rynek mieszkaniowy 2019 – rozwój nieruchomości Premium

To, co rzuca się w oczy, jeśli chodzi o rynek mieszkaniowy 2019 to ogromny rozwój segmentu nieruchomości luksusowych. Coraz więcej Polaków postanawia inwestować w apartamenty, kamienice, a nawet wille i, mimo wysokich cen, zainteresowanie takimi nieruchomościami Premium nie maleje. Co ciekawe, bardziej zamożni Polacy nie kupują takich nieruchomości tylko po to, by je dalej spieniężać, lecz także po to, by w nich mieszkać.

Rynek mieszkań 2019 – zimowe ogrody i jeszcze więcej zieleni

W 2019 roku deweloperzy poszli za potrzebami klientów i poza wysoką jakością domów, osiedli i mieszkań, zadbali także o część rekreacyjną. Zielone otoczenie i ogrody zimowe cieszyły się bardzo dużą popularnością i znacznie podnosiły atrakcyjność lokalu w oczach potencjalnych najemców. Trend ten z pewnością utrzyma się dalej.

Rynek mieszkaniowy 2019 – nowoczesne ekotechnologie

Rynek mieszkaniowy 2019 przyniósł wiele ekoprzyjaznych rozwiązań. Nowoczesne systemy ogrzewania domu, budynki pasywne, inteligentne systemy smart home – takich rozwiązań wciąż przybywa. W 2020 na pewno możemy się spodziewać, że będzie ich jeszcze więcej i będą się one pojawiać coraz częściej w domach Polaków.

Rosnąca popularność rynku wtórnego

Jeśli kogoś przeraziły ceny mieszkań z rynku pierwotnego, może poszukać idealnego lokalu na rynku wtórnym. W 2019 roku także można było zauważyć ogromną popularność mieszkań z odzysku. Niestety wraz z rosnącym popytem także ceny takich mieszkań poszły w górę.

Trendy wnętrzarskie

A co z trendami dotyczącymi wnętrz? Tutaj w 2019 roku zapanował totalny eklektyzm. Skandynawski minimalizm mieszał się ze stylem etno. Lofty i softlofty zostały ocieplone poprzez żywe kolory, do łask powróciły także wnętrza w stylu boho oraz glamour.

W 2019 roku można było zaobserwować także rosnącą popularność DIY – odnawianie mebli, tworzenie dekoracji ze starych przedmiotów i kupowanie ręcznie robionych akcesoriów wynika nie tylko z potrzeb estetycznych, ale i także z chęci zadbania o naturalne środowisko.