Mieszkanie z antresolą – wady i zalety

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Mieszkanie z antresolą to bardzo popularne rozwiązanie, stosowane w lokalach o wysokich sufitach. Dzięki antresoli można zaoszczędzić dużo miejsca w mieszkaniu, może ona także posłużyć jako funkcjonalne półpiętro w domu. Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Mieszkanie z antresolą – zalety

Niewątpliwą zaletą mieszkań z antresolą są duże możliwości aranżacyjne. Antresolę można urządzić praktycznie dowolnie – może ona posłużyć jako:

  • Schowek na ubrania,
  • Dodatkowa sypialnia (np. dla gości),
  • Gabinet do pracy,
  • Pokój do zabaw,
  • Spiżarnia,
  • Biblioteczka.

Kolejna zaleta tego rozwiązania to zyskanie dodatkowej przestrzeni w mieszkaniu. Dzięki antresoli wykorzystujemy w pełni walory lokalu o wysokim suficie. Półpiętro może też stanowić dobry punkt widokowy na pozostałą część mieszkania, np. salon.

Mieszkanie z antresolą – wady

Jedną z wad antresoli jest problematyczne ogrzewanie i oświetlenie półpiętra. Ciepłe powietrze unosi się zawsze do góry, w związku z czym na antresoli zawsze będzie gorąco, a w dolnych częściach mieszkania domownicy mogą narzekać na zbyt niską temperaturę. Problem ten można jednak rozwiązać, albo poprzez zamontowanie ogrzewania podłogowego, albo przez zapewnienie odpowiedniej wentylacji na półpiętrze.

Inna wada to brak możliwości całkowitego odgrodzenia się od hałasu. Jeśli w mieszkaniu mieszka więcej osób, korzystanie z antresoli może być uciążliwe, ze względu na roznoszący się po mieszkaniu hałas.

Ile kosztuje mieszkanie z antresolą we Wrocławiu?

Jeśli w dalszym ciągu marzy Ci się mieszkanie z antresolą, warto rozważyć także koszty takiej nieruchomości. Za kawalerkę z antresolą, zlokalizowaną w centrum miasta zapłacimy od 255 tysięcy złotych do około 400 – 500 tysięcy złotych. Modne są zwłaszcza mieszkania zlokalizowane w wyremontowanych kamienicach w dzielnicy Śródmieście.

Ceny większych mieszkań z antresolą na Dolnym Śląsku zawierają się w podobnym przedziale. Przykładowo, gotowe do zamieszkania 3 – pokojowe mieszkanie z antresolą dostaniemy już za 400 tysięcy złotych. Gotowe do zamieszkania oznacza, że do lokalu można się wprowadzić od razu po zakupie. Tego typu rozwiązania są popularne zarówno wśród osób prywatnych, które kupują mieszkanie, by w nim zamieszkać, jak i wśród inwestorów, ponieważ wykończony pod klucz lokal można od razu sprzedać lub wynająć z zyskiem.