Meble z palet to nowoczesne, a zarazem uniwersalne elementy wykańczające wystrój naszego domu, czy mieszkania. Nadają się do przestrzeni w środku, jak i na zewnątrz. Są bardzo stylowe, pasują do wnętrz różnego rodzaju. Podbijają serca Polaków od 10 lat, a ich popularność wcale nie maleje. Na czym polega ich fenomen i dlaczego są aż tak popularne?

Meble z palet – zalety

Popularność na pewno zyskują przede wszystkim dzięki swojej niskiej cenie. Europalety są bowiem tanim materiałem, więc wykonanie z nich mebli nie wiąże się z dużym kosztem. Cena gotowych mebli zależy od tego, z jakich materiałów są złożone. Kanapy z palet dodatkową mogą mieć tapicerowane siedziska, a stoliki szklany blat. Największym zainteresowaniem cieszą się jednak proste modele. Taki stolik bez dodatków można kupić średnio za 300-350 zł.

Dużym atutem takich mebli jest też ich uniwersalność. To doskonała alternatywa dla studentów lub osób chcących wyposażyć swoje mieszkanie niskim kosztem. Europalety mogą wprowadzić do naszej przestrzeni powiew świeżości i trochę luzu. Świetnie sprawdzą się we wnętrzach w stylu skandynawskim.

Jakie meble z palet wybrać?

Nie tylko stoliki kawowe wkupiły się w łaski konsumentów. Także inne pomysły na wykorzystanie niedrogich materiałów są coraz popularniejsze. Inspirację możemy znaleźć w Internecie. Coraz więcej osób korzysta z takiej opcji, wybierając kanapę, regał, a nawet łóżko – zrobione właśnie z palet.

Europaleta idealnie nadaje się bycie bazą pod materac. Takie łóżko spodoba się osobom lubującym się w minimalistycznych wnętrzach. Często traktuje je się także jako niedrogi wariant przejściowym przed zakupem docelowego mebla.

Meble ogrodowe z palet

Palety doskonale sprawdzą się również na tarasie i w ogrodzie. Wystarczy, że dodamy parę poduszek lub tapicerowanych podkładek. Zaletą takiego urządzenia naszego plenerowego kąta, będzie możliwość szybkiego zwinięcia go w przypadku, chociażby deszczu.

Gdzie znaleźć meble z palet?

Nasze wymarzone wyposażenie znajdziemy w Internetowym sklepie z meblami i dodatkami od projektantów lub na popularnych serwisach sprzedażowych. Można kupić je również na Allegro, używane na OLX. Jeżeli nie chcemy kupować gotowych produktów, a w naszej głowie istnieje projekt, który chcielibyśmy zrealizować, możemy wykonać je samodzielnie.

Palety bez trudu kupimy przez Internet, a meble zrobione za pomocą metody DIY będą piękną i oryginalną ozdobą naszego wnętrza.

Related Posts