Meble z drewna mango to meble, które łatwo da się wkomponować w wystrój wnętrza w stylu skandynawskim. Meble z jasnego drewna pasują także doskonale do stylu loft. Co je wyróżnia? Ile kosztują? Zapraszamy do lektury!

Meble z drewna mango – co je wyróżnia?

Drzewo mango rośnie w największych ilościach na terenach Indii, drzewa te są tam wysiewane w ogromnych ilościach. Drewno jest z nich pozyskiwane dopiero po zakończeniu owocowania i zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, tak, by nie ucierpiał na tym ekosystem.

Meble z drewna mango to meble kolonialne – z jednej strony są one solidne i trwałe, a z drugiej, ich wygląd budzi skojarzenia z dalekim orientem. Tego typu meble najczęściej są rzeźbione w sposób, który łączy w sobie klasyczne rozwiązania z egzotycznymi ornamentami. Każdy z mebli jest wyjątkowy i różni się kolorem oraz usłojeniem drewna, dlatego rzadko kiedy spotkamy dwa podobne do siebie meble.

Charakterystycznym znakiem rozpoznawczym drewna mango jest jego kolor – jasny, z elementami szarości oraz zieleni przeplatanej z brązem. Dzięki temu meble z mango nie przytłaczają, ani nie pomniejszają optycznie przestrzeni mieszkania lub domu. Meble z mango wyróżniają się także złotymi refleksami. To, co zachęca do ich zakupu to również wszechstronny charakter – takie meble będą pasować zarówno do surowych wnętrz, jak i do klasycznych i ciepłych przestrzeni.

Do czego pasują meble z drewna mango?

Meble z mango nadają się najbardziej do salonu lub sypialni. Na polskim rynku można kupić wiele komód, stolików, szafek oraz łóżek wykonanych z tego rodzaju drewna. Tego typu umeblowanie pasuje do stylu:

Niekiedy meble z mango posiadają dodatkowe elementy, np. czarne lub białe nóżki, które nadają im elegancki charakter.

Ile kosztują meble z drewna mango?

Ceny mebli z mango są zróżnicowane w zależności od tego, jaki mebel nas interesuje. Stoliki loftowe z drewna mango można kupić za około 500 złotych od sztuki, natomiast biblioteczka na książki będzie nas kosztować około 1 000 – 3 000 złotych. Za drewnianą multiramę z mango zapłacimy około 300 złotych, tymczasem duży stół lub biurko będzie nas kosztować prawie 1500 złotych. Komody z drewna mango na polskim rynku kosztują około 2 000 złotych, podobnie jak pojedyncze łóżka wykonane z tego drewna.

A czy Wam marzą się takie meble w salonie lub w sypialni?

Related Posts