W czasach PRL-u wymyślanie oryginalnych sposobów na urządzanie było zjawiskiem bardzo powszechnym. Na rynku brakowało bowiem produktów, trzeba więc było ruszyć głową. Dużą popularnością były książki dostępne w bibliotece, które podpowiadały jak samodzielnie wykonać dany mebel. Teraz do łask znowu wraca samodzielne robienie mebli. Jest to sposób na posiadanie oryginalnego wystroju, innego od wszystkich. Zobacz naszą listę “Meble DIY- Inspiracje”!

Meble DIY- inspiracje. Skąd czerpać pomysły?

Przede wszystkim z Internetu. Znajdziemy tu mnóstwo podpowiedzi, które pomogą nam zdecydować, co zrobić ze starymi przedmiotami oraz nadmiarem wolnego czasu. I choć nasi rodzice i dziadkowie byli zmuszeni sytuacją do kombinowania, my robimy to kierowani potrzebą oryginalności. W sklepach znajdziemy stare skrzynki, palety i materiały, które pomogą nam przepięknie wyposażyć nasze wnętrze.

Meble DIY – inspiracje. Rosnąca popularność.

Wszędzie widoczne są już sofy i łóżka z palet oraz stoliki czy pufy zrobione ze skrzyń. Zdobią wnętrza modnych kawiarni, znajdziemy je w ogrodzie czy w niejednym mieszkaniu. Samodzielnie wykonane meble doskonale podkreślają styl i oryginalność naszego wnętrza. Dodatkowo możemy zrobić je dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy! Wybierzemy kolor i fakturę materiału, a także rozmiar.

Meble DIY – inspiracje. Kolorowa półka do pokoju dziecka.

Idealnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju. Dodatkowo stworzy ją nawet początkujący majsterkowicz, nie potrzebujemy bowiem skomplikowanych narzędzi do jej stworzenia. Sami dobierzemy jej kolorystykę, aby pasowała do pomieszczenia, w którym przebywa nasz maluszek.

Co będzie nam potrzebne?

 • 3 drewniane półki tej samej długości
 • 32 szt. drewnianych kulek, z otworem w środku
 • 3 metry kolorowej liny żeglarskiej (grubość zależy o wielkości otworów w drewnianych kulkach)
 • Farby w sprayu w różnych kolorach
 • Gazety i folia
 • Wiertarka
 • 2 metalowe kółka i haki ścienne

Jak to zrobić?

 1. Zabezpieczamy gazetami i folią powierzchnię, na której będziemy malować deski i kulki
 2. Malujemy boki desek z zewnątrz. Zróbmy to, jak chcemy, każdy brzeg może być innego koloru. Pozostawiamy do wyschnięcia.
 3. Pomalujmy drewniane kulki. Również zostawmy je, aby wyschły.
 4. Wywiercamy otwory po cztery w każdej desce. Ważne, aby były w tym samym miejscu! .
 5. Linę przecinamy na pół.
 6. Przeciągamy jedną z lin przez otwór w desce. Następnie zakładamy 4 kulki w różnych kolorach. Później dajmy kolejną deskę, kulki i powtarzamy czynności.
 7. Zakładamy metalowe koło, na którym zawiesimy półkę na ścianie. Formujemy pętlę. Przeciągamy linę przez sąsiednie otwory (wzdłuż krótszego boku) i powtarzamy czynności z zakładaniem kółek.
 8. Wiążemy mocne supły na końcach liny.
 9. Robimy to samo z drugą połową liny.
 10. Gdy mamy już gotową półkę, owijamy wszystkie końcówki liny kolorową taśmą. Ochroni je to przed zniszczeniem.

Nasza kolorowa półka dla dziecka jest już gotowa do powieszenia!

Related Posts