Meble DIY – inspiracje dla Twojego domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W czasach PRL-u wymyślanie oryginalnych sposobów na urządzanie było zjawiskiem bardzo powszechnym. Na rynku brakowało bowiem produktów, trzeba więc było ruszyć głową. Dużą popularnością były książki dostępne w bibliotece, które podpowiadały jak samodzielnie wykonać dany mebel. Teraz do łask znowu wraca samodzielne robienie mebli. Jest to sposób na posiadanie oryginalnego wystroju, innego od wszystkich. Zobacz naszą listę “Meble DIY- Inspiracje”!

Meble DIY- inspiracje. Skąd czerpać pomysły?

Przede wszystkim z Internetu. Znajdziemy tu mnóstwo podpowiedzi, które pomogą nam zdecydować, co zrobić ze starymi przedmiotami oraz nadmiarem wolnego czasu. I choć nasi rodzice i dziadkowie byli zmuszeni sytuacją do kombinowania, my robimy to kierowani potrzebą oryginalności. W sklepach znajdziemy stare skrzynki, palety i materiały, które pomogą nam przepięknie wyposażyć nasze wnętrze.

Meble DIY – inspiracje. Rosnąca popularność.

Wszędzie widoczne są już sofy i łóżka z palet oraz stoliki czy pufy zrobione ze skrzyń. Zdobią wnętrza modnych kawiarni, znajdziemy je w ogrodzie czy w niejednym mieszkaniu. Samodzielnie wykonane meble doskonale podkreślają styl i oryginalność naszego wnętrza. Dodatkowo możemy zrobić je dokładnie tak, jak sobie to wymarzyliśmy! Wybierzemy kolor i fakturę materiału, a także rozmiar.

Meble DIY – inspiracje. Kolorowa półka do pokoju dziecka.

Idealnie sprawdzi się w dziecięcym pokoju. Dodatkowo stworzy ją nawet początkujący majsterkowicz, nie potrzebujemy bowiem skomplikowanych narzędzi do jej stworzenia. Sami dobierzemy jej kolorystykę, aby pasowała do pomieszczenia, w którym przebywa nasz maluszek.

Co będzie nam potrzebne?

 • 3 drewniane półki tej samej długości
 • 32 szt. drewnianych kulek, z otworem w środku
 • 3 metry kolorowej liny żeglarskiej (grubość zależy o wielkości otworów w drewnianych kulkach)
 • Farby w sprayu w różnych kolorach
 • Gazety i folia
 • Wiertarka
 • 2 metalowe kółka i haki ścienne

Jak to zrobić?

 1. Zabezpieczamy gazetami i folią powierzchnię, na której będziemy malować deski i kulki
 2. Malujemy boki desek z zewnątrz. Zróbmy to, jak chcemy, każdy brzeg może być innego koloru. Pozostawiamy do wyschnięcia.
 3. Pomalujmy drewniane kulki. Również zostawmy je, aby wyschły.
 4. Wywiercamy otwory po cztery w każdej desce. Ważne, aby były w tym samym miejscu! .
 5. Linę przecinamy na pół.
 6. Przeciągamy jedną z lin przez otwór w desce. Następnie zakładamy 4 kulki w różnych kolorach. Później dajmy kolejną deskę, kulki i powtarzamy czynności.
 7. Zakładamy metalowe koło, na którym zawiesimy półkę na ścianie. Formujemy pętlę. Przeciągamy linę przez sąsiednie otwory (wzdłuż krótszego boku) i powtarzamy czynności z zakładaniem kółek.
 8. Wiążemy mocne supły na końcach liny.
 9. Robimy to samo z drugą połową liny.
 10. Gdy mamy już gotową półkę, owijamy wszystkie końcówki liny kolorową taśmą. Ochroni je to przed zniszczeniem.

Nasza kolorowa półka dla dziecka jest już gotowa do powieszenia!