Jak wykorzystać opakowania w swojej garderobie?

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kluczem do minimalizmu i do odpowiedniego zagospodarowania przestrzeni zawsze, jest umiejętność wykorzystania wszystkich dostępnych środków i materiałów. Tyczy się to także organizacji swojej garderoby. W tym celu warto wykorzystać nawet te przedmioty, które na pozór wydają się bezużyteczne! Przykładem może być pudełko. Niby wszyscy posiadają pudełka, bo przecież kupić można w nich buty, biżuterię, czy innego rodzaju dodatki. Mało osób jednak wie o tym, że takie opakowanie, jak najbardziej może zyskać drugie życie, a przy okazji znacząco ułatwić organizację, w tym przypadku swojej garderoby.

W jaki sposób wykorzystać pudełka oraz opakowania w swojej garderobie?

Sposobów na to, aby pudełko zyskało nowe życie, jest naprawdę wiele. Zwłaszcza jeśli chodzi o uporządkowanie garderoby. Z całą pewnością każda z pań posiada wiele drobiazgów oraz akcesoriów, którym na pozór trudno znaleźć miejsce. To właśnie w takim przypadku wykorzystanie zbytecznych opakowań będzie najlepszym pomysłem. Warto też wiedzieć, że przy odrobinie pracy oraz pomysłowości, każde opakowanie może zyskać nowe życie i dopasować się do konkretnej stylistyki garderoby. Wystarczy dobry pomysł, kolorowy papier, czy ozdóbki typu wstążki i kokardki. Dodatkowo takie przemiany pudełek mogą być niesamowitą zabawą i miłym spędzeniem czasu.

Stare pudełka, które nie prezentują się najlepiej, z całą pewnością warto okleić kolorowym papierem i ozdobić dodatkowymi elementami, które nadadzą mu charakteru. Dobrym pomysłem będzie również pomalowanie takich opakowań kryjącą farbą. Ciekawą kwestią jest jednak to, co takiego można trzymać w tak przygotowanych pudełkach!

Co można trzymać w pudełkach?

Garderoba to miejsce, które powinno być porządnie uporządkowane. Tylko wtedy można mieć pewność, że ubrania i akcesoria nie niszczą się. oraz że łatwo będzie je znaleźć wśród innych rzeczy. Na pewno w takich pudełkach powinny zostać schowane najmniejsze akcesoria, takie jak zegarki, bransoletki, czy spinki do włosów. Jeśli jest ich dużo, warto podzielić je na konkretne kategorie i pudełka, a wieczka podpisać, aby kolejnym razem nie musieć znów ich wszystkich otwierać. W pudełkach mogą znaleźć się także delikatniejsze pary butów, które nie powinny się kurzyć. Pudełka są też idealnym miejscem na torebki. Za pomocą ozdobnych opakowań całkowicie można odmienić charakter swojej garderoby. Pudełka można na przykład poustawiać jedno na drugim lub wyodrębnić na nie specjalną przestrzeń, w której zostaną dokładnie poukładane.