Jak urządzić małe mieszkanie? Meble, konstrukcja, dodatki

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz zwiększyć optycznie przestrzeń kawalerki lub niewielkiego dwupokojowego mieszkania? W dzisiejszym wpisie podpowiadamy, jak urządzić małe mieszkanie. Sprawdź koniecznie!

Jak urządzić małe mieszkanie – konstrukcja mieszkania

Jesteś właśnie kupiłeś mieszkanie i zastanawiasz się, jak je urządzić, by żyło się w nim komfortowo, mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek. Pierwsza z nich dotyczy konstrukcji mieszkania.

Modnym ostatnio rozwiązaniem, które pozwala wykorzystać optymalnie przestrzeń mieszkania, jest antresola. To funkcjonalne półpiętro można zbudować w mieszkaniach, które mają bardzo wysokie sufity. Antresolę można wykorzystać jako dodatkowy pokój, sypialnię, czy nawet gabinet do pracy.

Jak urządzić małe mieszkanie? Inny sposób to zburzenie ścian i stworzenie tzw. open space. Podział mieszkania na strefy za pomocą oświetlenia, czy mebli, bez wyraźnego podziału na pokoje zwiększy i rozświetli jego przestrzeń. Rozwiązanie to jest szczególnie chętnie stosowane przez właścicieli kawalerek.

Jak urządzić małe mieszkanie – meble, wystrój, dodatki

Inne sposoby na urządzenie małego mieszkania tak, by wyglądało ono na większe, to:

  • Użycie jasnych kolorów – zakup jasnych mebli lub mebli z przeszkleniami,
  • Zamontowanie w mieszkaniu dużej ilości luster,
  • Zakup mebli modułowych, robionych na zamówienie,
  • Zakup szafek wiszących i narożnych do mieszkania,
  • Zamontowanie przeszklonych drzwi wewnętrznych,
  • Zakup praktycznych wieszaków, pojemników, koszy – oryginalnych organizerów, które ułatwią porządkowanie mieszkania,

Jak odmienić wnętrze mieszkania?

Chcesz wprowadzić nieco urozmaicenia i zarazem powiększysz optycznie przestrzeń mieszkania? Wspomnieliśmy już, że warto użyć jasnych kolorów mebli. To jednak niejedyne rozwiązanie. Powiększyć przestrzeń pomogą także jasne kolory na ścianach. Wystarczy przemalować ściany na biały lub kremowy kolor, by odświeżyć wygląd mieszkania i je optycznie powiększyć.

Ciekawym pomysłem na aranżację jest także użycie energooszczędnego oświetlenia typu LED. Lampy te sprawdzają się w szczególności w kuchni i łazience. Można je zamieścić praktycznie wszędzie – na ścianach, nad regałami, pod półkami, a nawet na podłodze.

Inne pomieszczenia, w których takie oświetlenie może się dobrze sprawdzić, to:

  • Salon,
  • Pokój dla dzieci,
  • Kuchnia.