Jak sprzedać szybko mieszkanie – poradnik

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Większość ludzi wystawiając mieszkanie, chce zarobić jak najwięcej na transakcji. Zdarzają się jednak oczywiście takie sytuacje, gdzie najbardziej nam zależy jedynie na czasie. Podpowiadamy jak sprzedać szybko mieszkanie!

Jak sprzedać szybko mieszkanie? – praktyczne rady

Wycena mieszkania

Długi proces sprzedaży często wynika ze źle oszacowanej ceny nieruchomości. Spowodowane może być to osobistym sentymentem do danego budynku. Gdy nie jesteśmy pewni, czy potrafimy obiektywnie oszacować wartość mieszkania, zgłośmy się do specjalisty. Pomoże nam to zniwelować pierwszą przeszkodę, która stoi na drodze szybkiej sprzedaży.

Oferta

Gdy ustalimy już wycenę, musimy przygotować ofertę. Spędźmy nad nią trochę czasu, przygotujmy ją poważnie, zróbmy dobre zdjęcia, które następnie do ogłoszenia dodamy. Te aspekty, czyli przede wszystkim wygląd i informacje, to klucz do sukcesu.

  • Zdjęcia róbmy przy świetle słonecznym. Ustawmy aparat tak, aby kadr obejmował całe wnętrze pomieszczenia.
  • Unikajmy pisania w ogłoszeniu rzeczy, które nie zgadzają się z prawdą. Niewielkie rozminięcie się z prawdą może poważnie zagrozić naszemu wizerunkowi i wiarygodności.

Wystawianie oferty

Nie ma jednej metody na skuteczne wystawianie oferty w serwisie. Musimy podejmować więc działania metodą prób i błędów. Najlepiej wystawić ogłoszenie na kilku portalach, zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Porównajmy wyniki. Te serwisy, które generowały największe zainteresowanie, wykorzystajmy do promowania naszej oferty. “Podbijajmy” ją- będzie ona widoczna bardzo wysoko na liście ogłoszeń, co pomoże przyciągnąć większą ilość zainteresowanych osób.

Przygotowanie mieszkania

Homestaging to sztuka urządzania mieszkania w celu jego sprzedaży. Zdradzimy kilka wskazówek:

  • posprzątajmy- nasze mieszkanie powinno lśnić czystością, gdyż pierwsze wrażenie jest naprawdę bardzo ważne
  • pochowajmy osobiste przedmioty- powinniśmy sprawić, aby przyszły właściciel zaczął wyobrażać sobie to mieszkanie jako swoje. Musimy więc zagwarantować mu odpowiednie warunki.
  • zadbajmy o przestrzeń- meble poustawiajmy jak najbliżej ścian, tak, aby klient mógł zobaczyć przestrzeń, którą mu oferujemy.
  • przewietrzmy mieszkanie- jest to czynność obowiązkowa przed wizytą klienta. Możemy też użyć odświeżacza powietrza, aby zniwelować przykre zapachy.

Agencja nieruchomości

Możemy sprzedaż naszego mieszkania powierzyć profesjonalnej firmy. Proces ten jest bowiem trudny do ogarnięcia samemu, a pomoc profesjonalistów może być dla nas bardzo pomocna. Agencja nieruchomości zadba o wszystko, również o dokumenty, zgody i pozwolenia. Oszczędza nam dużo czasu. A co najważniejsze, jest bardzo bezpiecznym rozwiązaniem.