Ekologiczne gadżety do domu – tego nie może zabraknąć w Twoich wnętrzach!

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Świadomość ekologiczna u ludzi wzrasta. Próbują oni zmieniać swoje nawyki i przyzwyczajenia, aby jak najmniej swoimi działaniami szkodzić faunie i florze. Dobrym rozwiązaniem są ekologiczne gadżety do domu. Jakie wybrać? Podpowiadamy!

Bambusowe kubki do kawy

Są wykonane z organicznych surowców, a w dodatku są trwałe, pojemne i poręczne. Upiększone kolorowymi wzorami. Dla każdego eko – miłośnika kofeiny!

Filtry do wody

Jakość wody, która płynie z kranu, jest coraz lepsza i bez obaw możemy z niej pić. Nie każdemu jednak to smakuje. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie zakup filtra. Do wyboru mamy dużo różnych opcji- od dzbanków ze specjalnymi wkładamy, do montowanych przy kranach filtrów. Dzięki temu przyczynimy się do zmniejszenia produkcji śmieci z plastiku.

Ekologiczny futerał na telefon

Futerał to produkt, który chroni naszego smartfona przed skutkami uderzeń i zarysowań i dłużej zachowuje jego nienaruszony wygląd. Większość pokrowców najczęściej zrobione jest z plastiku, gumy czy silikonu. Te ostatnie, ze względu na to, że są tanie, bardzo często wymieniamy.

Jeżeli chcemy jednak zadbać o środowisko, możemy zdecydować się na specjalne pokrowce, które powstały m.in z lnianej słomy, skrobi i innych składników, które pochodzą z recyklingu. Za taką obudowę zapłacimy co najmniej 100 zł, ale na pewno ograniczymy szkodliwy wpływ na nasze środowisko, a etui będzie służyć nam naprawdę długo.

Powerbank z odnawialnego źródła energii

Istnieją powerbanki, które korzystają z energii kinetycznej lub promieni słonecznych. Jest to małe urządzenie z korbką lub panelem słonecznym, które zabierzemy ze sobą wszędzie. A kosztują naprawdę niewiele, bo podstawowe wersje znajdziemy już za ok. 30 zł.

Listwy z wyłącznikiem prądu

Będąc w temacie energii, nie można zapomnieć o listwach lub przedłużaczach z wyłącznikiem prądu. Pozwolą nam kontrolować przepływ prądu i wyłączać dopływ, kiedy go nie potrzebujemy. Nie tylko będzie to dobre dla środowiska, ale i dla naszych portfeli!

Ekologiczne meble

Ekologią rządzi przede wszystkim recykling. Nawet na przestrzeni meblowej! Możemy stworzyć przepiękne kanapy, stoliki, czy nawet łóżka wykorzystując palety. Możemy je znaleźć na wysypiskach lub odkupić za niewielką cenę. Przyda się odrobina smykałki do majsterkowania, trochę wolnego czasu i nowy wystrój mieszkania gotowy!

Jeżeli nie chcemy bawić się w tworzenie mebli metodą DIY, zawsze możemy dołączyć do grup wymiany lub oddania mebli za grosze, z których dotychczasowi właściciele nie zamierzają już korzystać. Jeżeli taki mebel odmalujemy, a fotel oddamy do tapicerowanie, może się okazać, że jeszcze długo nam posłuży.