Działka z linią brzegową – ile kosztuje?

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Działka z linią brzegową to nieruchomość, na którą można się natknąć w kilku województwach Polski, nie tylko na Mazurach, czy nad morzem. Kto może sobie pozwolić na takie luksusy? Postanowiliśmy sprawdzić, ile kosztują takie nieruchomości.

Działka z linią brzegową na Mazurach

Działki z własną linią brzegową są bardzo popularne na Mazurach. Najczęściej kupuje się je po to, by postawić na nich rodzinny domek letniskowy lub w celu stworzenia ogólnodostępnego miejsca noclegowego i późniejszego wynajmu turystom. Cenione aspekty takich nieruchomości to bezpośredni dostęp do jeziora oraz uzbrojenie działki. Ich cena zależy w dużej mierze od wielkości posesji.

Za działkę w mniej popularnych miejscowościach na Mazurach o powierzchni wynoszącej niecałe 1700 metrów kwadratowych zapłacimy około 200 tysięcy złotych. Większa działka (3000 metrów kwadratowych), która może posłużyć jako zabudowa pod dom całoroczny, to już koszt wynoszący około 300 tysięcy złotych. Z kolei, jeśli zależy nam na nieruchomości, która jest położona w modnej okolicy (np. u brzegu jeziora Mamry), to już musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 500 – 600 tysięcy złotych.

Działka z linią brzegową w Wielkopolsce

Działki z linią brzegową to nieruchomości, które z roku na rok zyskują na wartości. Na terenie województwa wielkopolskiego takie posesje możemy zakupić np. w Gnieźnie, Wilkowyi lub Stężycy. Niewielka działka wyposażona w podstawowe media – prąd oraz wodę, zlokalizowana w tych okolicach będzie nas kosztować około 120 – 200 tysięcy złotych. Przed zakupem warto się zorientować, jaka zabudowa jest na niej dozwolona oraz czy kupujący ma możliwość budowy pomostu lub podziału działki.

Działka z linią brzegową na Mazowszu

Działki z własną linią brzegową (np. dostępem do rzeki) można znaleźć także na terenie województwa mazowieckiego. Przykładowo, za działkę z mediami o powierzchni równej prawie 19 000 metrów kwadratowych (zlokalizowaną w gminie Jadów, 60 km od Warszawy) zapłacimy około 600 tysięcy złotych. Wolnostojący dom nad samą rzeką w Kamieńczyku, około 50 km od Warszawy (wyposażony w media, o powierzchni 100 metrów kwadratowych), będzie nas kosztował około 550 tysięcy złotych.  Natomiast za dom usytuowany na ogrodzonym i zagospodarowanym terenie w Józefowie, 250 od linii brzegowej rzeki Świder zapłacimy 700 tysięcy złotych.