Ceny mieszkań Dolny Śląsk 2019

Niniejszy artykuł pod tytułem Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Pudełka i kartony, czyli zrób sobie szafę DIY należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Z danych NBP i raportu AMRON-SARFiN wynika, że ceny mieszkań we Wrocławiu jeszcze do niedawna wynosiły około 6 – 7 tysięcy złotych. Obecnie, są one wyższe. Ile kosztują mieszkania z rynku pierwotnego i wtórnego? Sprawdzamy ceny mieszkań Dolny Śląsk 2019!

Ceny mieszkań Dolny Śląsk 2019 – mieszkania z rynku pierwotnego

Średnie ceny mieszkań w stolicy Dolnego Śląska, czyli Wrocławiu sięgają ponad 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Według danych udostępnionych przez Bankier.pl za mieszkanie z rynku pierwotnego zapłacimy dokładnie 7 726 złotych.

Okazuje się, że da się znaleźć tańsze lokale. Np. mieszkanie z rynku pierwotnego, zlokalizowane w dzielnicy Fabryczna, o powierzchni około 60 metrów kwadratowych kosztuje 377 400 złotych, co w przeliczeniu na metr kwadratowy daje 5 801 złotych. Inna opcja to mieszkanie położone na Krzykach, które zostało wystawione na sprzedaż na portalu Gratka. Za 48-metrowy lokal mieszkalny zapłacimy niecałe 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy.

Jak to wygląda w okolicach Wrocławia? Mieszkanie w stanie deweloperskim w Strzelinie może nas kosztować od 2 do 4 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Za lokal w Oleśnicy zapłacimy około 4 tysiące złotych za metr, natomiast lokal mieszkalny w Kłodzku będzie nas kosztować, podobnie jak we Wrocławiu, 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Ceny te są oczywiście w dużej mierze zależne od metrażu mieszkania.

Ceny mieszkań Dolny Śląsk 2019 – mieszkania z rynku wtórnego

W porównaniu z rynkiem pierwotnym rynek wtórny napędzają w dużym stopniu inwestorzy. Mieszkania, które zostały wyremontowane i są zlokalizowane w dobrych dzielnicach, cieszą się dużym popytem, w związku z czym można dźwignąć ich cenę, a i tak dalej znajdą się zainteresowani. To samo tyczy się mieszkań w kamienicach. One też zaczynają zyskiwać na popularności, zwłaszcza w tych budynkach, w których zmodernizowano systemy ogrzewania i ocieplenie budynku.

Jak to wygląda cenowo? Za mieszkanie z rynku wtórnego we Wrocławiu zapłacimy od 5 do nawet 9 tysięcy złotych za metr kwadratowy. O wiele tańsze mieszkania można znaleźć poza stolicą Dolnego Śląska. Przykładowo, lokal mieszkalny o powierzchni 53 metrów kwadratowych, w Oławie, możemy kupić już za 3 900 złotych za metr kwadratowy. Podobne ceny można znaleźć w Szczawnie-Zdrój, Głuszycy, Legnicy oraz Świdnicy. W ostatnim z wymienionych miast w cenie trochę ponad 3 000 złotych za metr kwadratowy możemy mieć całkiem duże mieszkanie, o powierzchni ponad 60 metrów kwadratowych, zlokalizowane w centrum. Jak widać, w porównaniu z Wrocławiem, ceny te są bardzo zróżnicowane!